Chcete tančit jako hvězdy? Nyní můžete!

6 důvodů, proč dát tanci zelenou

Vyzkoušejte Cvičky Onlajn a nebudete litovat. Pokud vás při běhání nebo jízdě na kole bolí kolena, možná naleznete úlevu právě v tanci. Jedná se o nejjemnější formu kardio pohybu, která rozhodně stojí za vyzkoušení. Nejen, že zlepšuje kondici a vytrvalost, kromě toho pomáhá posilovat svalstvo, flexibilitu, hbitost, koordinaci, reaktivitu a zvyšuje celkovou rychlost a obratnost.

Možná, že tanec rádi sledujete v televizi, povzbuzujete oblíbené slavné persony v tradiční soutěží Stars Dance a sníte o tom, že se jednou budete umět také tak ladně pohybovat. Dokud ale nevstanete z pohovky, nikdy se to nenaučíte. 

Nazujte Cvičky a pojďte se bavit!

Dostat tanec k sobě domů nikdy nebylo jednodušší: Díky našemu online fitness programu Cvičky Onlajn nemusíte opouštět pohodlí obývacího pokoje, stačí se zvednout, zapnout televizi nebo počítač, přihlásit se a vybrat si jednu z desítek lekcí, které jsou zde k dispozici. Každý týden navíc přidáváme tři lekce nové! 

Jaké výhody tanec přináší

Těšit se můžete na různé taneční styly, které vám pomohou udržet zdravé nejen tělo, ale i mysl. Tanec totiž prospívá v celé řadě různých aspektů. S čím vším pomáhá?

Zlepšuje paměť

Věda odhaluje, že aerobní cvičení může zvrátit ztrátu objemu v hippocampu, části mozku, která řídí paměť. Během života, jak člověk stárne, se hippocampus přirozeně zmenšuje, což vede k narušování paměti a někdy také ke vzniku a rozvoji demence. Skvělé je, že tanec může pomoci tyto změny zvrátit, oddálit jejich nástup nebo je zcela eliminovat: Díky tanci tak dostanete do kondice nejen tělo, ale i mozek, a to vám umožní stárnout s grácií a udržet si vitalitu do vysokého věku.

Pracuje na flexibilitě

Menší bolesti kloubů i nižší obtíže s namoženými svaly po cvičení. To všechno nabízí flexibilita a práci na ní vám zase umožňuje tanec. Když budete ohebnější, budete i pružnější, svaly budou protažené, budou poskytovat lepší podporu kloubům a celé tělo bude fungovat tak, jak od přirozenosti má. 

Snižuje stres, úzkosti i depresi

Při tanci se uvolňují endorfiny, známé hormony štěstí a dobré nálady. Většinou také tancujete na oblíbenou hudbu, což pozitivní efekt, jejž pohyb přináší psychice, v tomto směru jen umocňuje. Už Jaroslav Uhlíř se Zdeňkem Svěrákem navíc zpívali, že „dělání všechny chmury zahání, dělání lék“, řiďte se jejich radou, pravidelně tancujte a držte si všemožné úzkosti od těla! Na Cvičkách Onlajn se můžete přihlásit k přístupu do archivu, kde je tolik lekcí, že můžete vesele tancovat klidně každý den.

Prospívá srdci

Tanec je skvělou aktivní činností pro pacienty s rizikem kardiovaskulárních onemocnění. Jedna italská studie ukázala, že lidé po srdečním selhání významně zvýšili kvalitu života, když začali tančit a byli na tom v tomto směru dokonce lépe než ti, kteří se věnovali jízdě na cyklo-trenažeru nebo běhu na běžeckém páse. Tanec rozproudí krevní oběh a dostane krev i s živinami všude, kde je jí potřeba, což platí i pro srdce.

Podporuje hubnutí

Když chcete zhubnout, musíte více energie vydat a méně přijmout. Zvýšení energie se zpravidla dosahuje fyzickou aktivitou. A tanec takovou aktivitu představuje – nabízí výhody kardio cvičení s nízkým dopadem na klouby, s podporou vytrvalosti i kondice a posílení svalstva a celkové vitality. Když budete tancovat alespoň třikrát týdně, uvidíte, že se velmi brzy začnete cítit skutečně dobře a pokud se navíc zdravě omezíte v jídle, kilogramy půjdou dolů skoro samy. 

Pomáhá s rovnováhou

Tanec vyžaduje rychlý pohyb a správné držení těla. Proto když jej budete praktikovat často, získáte lepší kontrolu nad svým tělem – zlepšíte smysl pro rovnováhu, pocvičíte se v koordinaci pohybu a schopnosti udržet v rozličných situacích stabilitu. Díky tomu všemu tanec představuje účinnou prevenci pádu.

A v neposlední řadě je tanec také neobyčejně zábavný: S našimi lekcemi se zapotíte, ale ani si neuvědomíte, jak moc si dáváte do těla, protože vás to bude ohromně bavit. Nevěříte? Není nic jednoduššího než si to vyzkoušet na vlastní kůži!

A jako bonus máme pro vás skvělou zprávu. Náš program není pouze o tanci. Ale také o fitness, o výživě a o pořádné dávce srandy a energie.

Lůca & Mary

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů