3 důvody, proč vám nejsou vidět svaly na břiše, i když dřete jako kůň

Omezujete se v jídle, moříte se v posilovně, to vše proto, abyste se mohli pochlubit břichem jako vaše oblíbená trenérka. Jenže svaly ne a ne vylézt. Unavuje vás neustále přemýšlet nad tím, co děláte špatně a už nevíte, co změnit, aby se výsledek konečně dostavil? Nejspíš se dopouštíte jedné z těchto tří chyb.

Hubnutí je samo o sobě náročné, pokud nevíte, jak na něj. Ovšem v případě, že míříte ještě výš, konkrétně toužíte vyrýsovat vaše břišní svaly, neboli je vaším záměrem mít bříško pěkně vytvarované, můžete narazit na celou řadu úskalí, která vás k příznivým výsledkům zkrátka nepustí. Dobrá zpráva je, že všechno se dá vyřešit a zpravidla stačí, když se vyvarujete třech nejčastějších chyb. O které se jedná a co dělat, aby vám „břišáky“ konečně vylezly?

1. Cvičíte špatně

Pohyb není všechno, jinými slovy nezáleží jen na tom, že se pravidelně hýbete, záleží především na tom, jak to děláte a jak dané druhy pohybu kombinujete. Častou chybou je, že když chcete vyrýsovat břicho, cvičíte jen na něj. Jenže pouhým cvičením břicha nespálíte příliš mnoho kilokalorií. Navíc k tomu, aby svaly vylezly, je třeba zbavit se podkožního tuku, který je zakrývá. 

Co s tím? Během tréninku se zaměřte na celé tělo, tedy ideálně 2-3krát v týdnu provozujte kardio cvičení nebo svižný silový trénink, případně intervalový trénink. Užitečné také bude, když v rámci jednoho tréninku vystřídáte několik druhů pohybu – pamatujte, že čím více svalových skupin zapojíte, tím více kilokalorií spálíte a tím více tuku ztratíte.

2. Jíte moc jednoduchých cukrů

Někteří lidé mají bohužel geneticky dáno, že se jim nadbytečné kilokalorie ukládají ve formě břišního neboli viscerálního tuku v břišní oblasti, jehož nadbytek zvyšuje riziko onemocnění srdce a cukrovkou typu dva. 

S dědičností se bojovat nedá, můžete ale tělu ztížit ukládání přebytečné energie ve formě tuku tím, že omezíte spotřebu rafinovaných jednoduchých sacharidů jako jsou výrobky z bílé mouky, cukrovinky, sušenky, koláčky, ale také slazené nápoje a další podobné. 

Nahraďte je potravinami s vysokým obsahem vlákniny, mezi něž patří ovesné vločky, fazole nebo sladké brambory. Snažte se také stravovat pravidelně, podle hladu přibližně jednou za dvě až tři hodiny. To všechny by mělo vést ke snížení obvodu pupku a k tomu, že vaše břišní svaly začnou vykukovat na svět.

3. Hodně sedíte

Když trávíte většinu života sezením, tělo tím trpí. Konkrétně se zkracují ohýbače kyčlí, iliopsoas (sval bedrokyčlostehenní), hluboké svalstvo připevněné ke kostem dolní části zad. Důsledkem toho dochází k nadměrnému prohnutí v bederní oblasti a k vypoulení břicha, které vypadá větší, než ve skutečnosti je. Sedavý životní styl navíc zvyšuje riziko onemocnění srdce. 

Řešení je jednoduché – vneste do každého dne více pohybu a neomezujte se jen na 30-60 minut denně, kdy se mu budete věnovat cíleně. Nechte ho, aby se stal součástí vašeho každodenního života – během dne co nejvíce vstávejte, protahujte se, projděte se po kanceláři, běžte do práce a z práce pěšky, choďte po schodech, nejezděte autem (nebo jím jezděte méně), zkrátka se každý den co nejvíce hýbejte.

Lůca & Mary

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů