PILATES

"Pilates je kompletní koordinace těla, mysli a ducha."
Joseph Pilates

Pilates bylo vyvinuto ve 20. století Josephem Pilatesem. Jeho hlavním cílem je posílení svalů, zlepšení flexibility a rozvoj celkového tělesného povědomí. Zaměřuje se na precizní a kontrolované pohyby, které se provádějí s důrazem na správnou techniku a dechovou koordinaci. Pilatesu zahrnuje sérii dynamických a statických cviků, které se provádějí na podložce nebo s použitím pomůcek. Cvičení pilates je skvělé jak pro rehabilitaci a prevenci zranění, tak pro zlepšení celkové kondice a postavy.

Pilates se také zaměřuje na posílení svalového jádra, což zahrnuje svaly břicha, zad, pánevního dna a stabilizačních svalů kolem páteře. Tento systém cvičení napomáhá zlepšit držení těla, vyrovnání svalových nerovnováh a posílení slabých oblastí. Pilates přináší celkový pocit rovnováhy a harmonie těla a mysli, a může být praktikován lidmi různého věku a úrovně fyzické kondice.

“Po 10lekcích ucítíte rozdíl. Po 20lekcích rozdíl uvidíte. A po 30 budete na nejlepší cestě za zcela novým tělem.”

Pilates ve Cvičkách

Jak lekce probíhá: V lekcích Pilates je kombinováno protažení a zároveň aktivace různých svalových skupin. Čeká vás správný a plynulý pohyb. Důraz klademe také na dýchání. I přesto, že jsou pohyby pomalejší, jedná se o velmi příjemné a intenzivní cvičení.

Jak je dlouhá: 20 - 40 minut.

Co je potřeba mít: Pohodlné oblečení, podložka.

Pro koho je lekce vhodná: Naše lekce pilates jsou vhodné pro každého. Lekce jsou obvykle střední intenzity. Je vždy na vás, kolikrát pohyb zopakujete či jak hluboko a dlouho v něm vydržíte. Čím více budete pilates cvičit, tím snadnější jednotlivé pohyby budou.

Pilates - Lektoři

Lucy Štruplová

Zumba, Zumba Toning, Pilates

Šárka Vondroušová

Zumba, Barre, Pilates

Nenechte si nás ujít ani na sociálních sítích!

[instagram-feed num=9 cols=3]